KOMUNIKAT PRASOWY

21.10.2021

EKO kredyty w Banku Pekao w nowej odsłonie

Bank Pekao S.A. konsekwentnie wspiera finansowanie celów przyjaznych środowisku, teraz oferuje  EKO Kredyt Mieszkaniowy z obniżoną marżą, dostępny w maksymalnie uproszczonej procedurze dla klientów zainteresowanych zakupem lub budową nieruchomości wyposażonej w odnawialne źródła energii. W Banku Pekao wciąż jest też dostępna Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne np. na odnawialne źródła energii, zakup kotłów centralnego ogrzewania, okien, drzwi czy materiałów do ocieplenia domu.

 Przywiązujemy dużą wagę do wspierania zrównoważonego rozwoju i wsparcia finansowania celów ekologicznych. Proponujemy klientom EKO Pożyczkę Ekspresową z prowizją 0 proc. Wychodzimy także z jeszcze ciekawszą ofertą kredytów mieszkaniowych z obniżoną marżą, dla tych, którzy od razu przy zakupie czy budowie nieruchomości chcą zastosować ekologiczne rozwiązania – mówi Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao.

EKO Kredyt Mieszkaniowy w Pekao może być przeznaczony na instalację kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Przy kredycie hipotecznym nabywana nieruchomość musi być wyposażona w wymienione instalacje, a przy kredycie budowlano-hipotecznym, instalacje muszą być ujęte w kosztorysie prac budowlanych lub kosztorysie na roboty remontowe. Marża kredytu, przy skorzystaniu z ubezpieczenia spłaty jest obniżona do poziomu 1,94 proc. Nie ma prowizji za przygotowanie i zawarcie umowy. Oferta obowiązuje do końca roku. Można z niej skorzystać w oddziałach banku, ale proces można też prowadzić przez telefon we współpracy z dedykowanym doradcą hipotecznym. Zajmie się on wnioskiem klienta od początku do końca, a do banku można przyjść tylko w celu ostatecznego podpisania umowy.

Natomiast Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne  jest bardzo ciekawą propozycją m.in. dla osób, które już mają swój dom. EKO Pożyczkę można przeznaczyć na instalację odnawialnych źródeł energii (w tym fotowoltaiki), kotłów centralnego ogrzewania, pomp ciepła, ­okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu i dachu. Z jej środków można też sfinansować  zakup­ samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym, rowerów elektrycznych lub zrefinansować poniesione koszty zakupów dokonanych od początku 2021 r.

Korzystając z EKO Pożyczki Ekspresowej w kwocie od 5 do 70 tys. zł, klient nie zapłaci prowizji. Co ważne, w ramach oferty specjalnej klient ma możliwość otrzymania dodatkowych środków na dowolny cel w wysokości do 25 proc. kwoty przeznaczonej na cele ekologiczne. Atrakcyjna cena w połączeniu z długim okresem spłaty (do 120 miesięcy) pozwoli spłacać inwestycję w niskich miesięcznych ratach, które nie obciążą domowego budżetu.

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 233 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,8 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

 

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego wypłaconego jednorazowo w ramach oferty „Eko-Kredyty” wynosi 3,65% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 274 814 zł (bez kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 24 lata, 288 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji, zmienne oprocentowanie kredytu 3,23% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki w wysokości 1399,58 zł, a po uprawomocnieniu wpisu hipoteki wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1259,8171 zł (przy założeniu, że wpis uprawomocni się po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 370 566,94 zł, całkowity koszt kredytu 95 752,94 zł przy uwzględnieniu kosztów, w tym odsetki 83 447,02 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia spłaty kredytu 5401,74 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego prawa) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty dostępnej w banku 280,22 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego 0 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za wydanie karty kredytowej Elastyczna 15 zł z miesięczną opłatą za obsługę karty 3,90 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 137 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł, opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Kalkulacja dokonana na dzień 18 października 2021 r., na reprezentatywnym przykładzie.

Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym prawie) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości (innego prawa), stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego zmienną stopą procentową wiąże się z ryzykiem zmiany stopy procentowej, co w przypadku wzrostu stopy procentowej spowoduje wzrost wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty. Bank podejmuje decyzję o udzieleniu ww. kredytów po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki w ramach oferty „Eko-Kredyty” wynosi 8,29% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 14 404 zł, pożyczka zaciągnięta na 46 miesięcy, oprocentowanie zmienne 7,99% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 2365,80 zł (w tym: odsetki 2365,80 zł), całkowita kwota do zapłaty 16 769,80 zł, płatna w 45 ratach miesięcznych po 364,56 zł, 46. rata wyrównująca 364,60 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 14 404 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 11.10.2021 r.

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741