KOMUNIKAT PRASOWY

23.12.2021

Wejdź w 2022 rok z kontem oszczędnościowym 2,5% oraz kontem, kartą i bankomatami na 2 lata za darmo

Bank Pekao zaprasza do udziału w nowej promocji wszystkich, którzy na liście postanowień noworocznych umieścili także rozpoczęcie oszczędzania. Pekao S.A. zachęca do założenia Konta Oszczędnościowego z oprocentowaniem 2,5% w skali roku przez 6 miesięcy, a także proponuje otwarcie Konta Przekorzystnego z kartą Mastercard i wypłatami ze wszystkich bankomatów w kraju na 2 lata za 0 zł bez warunków. Dodatkowo Bank nagrodzi kwotą 100 zł tych klientów, którzy założą konto „na selfie”.

Koniec roku to czas zwiększonych wydatków związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem. Dlatego wielu z nas planuje w kolejnym roku bardziej efektywne zarządzanie swoimi finansami, w tym m.in. rozpoczęcie oszczędzania. W realizacji tego celu z pewnością bardzo pomocna jest promocja przygotowana przez Bank Pekao, z której można skorzystać już od 22 grudnia 2021 r. do 31 marca 2022 r.

W jej ramach nowi klienci Pekao S.A. mogą założyć Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem w wysokości 2,5% w skali roku przez okres 6 miesięcy do kwoty 20 tys. zł. Bank nie pobierze również opłat za obsługę wielowalutowej karty debetowej Mastercard gwarantującej bardzo niskie kursy wydanej do otwartego Konta Przekorzystnego oraz wypłat gotówki dokonywanych przy jej pomocy ze wszystkich bankomatów w Polsce przez okres 2 lat od założenia konta.

Bardzo zależy nam na tym, aby pomagać naszym klientom realizować ich cele. Tym razem chcemy ich wesprzeć w gromadzeniu środków na projekty, jakie planują przedsięwziąć w 2022 roku. Mamy nadzieję, że nasza atrakcyjna oferta związana zarówno z oszczędzaniem na Koncie Oszczędnościowym, jak i brakiem opłat za prowadzenie konta, obsługę karty debetowej oraz wypłaty z bankomatów tą kartą w Polsce da im chwilę wytchnienia po intensywnym okresie wydatkowania środków w okresie świątecznym – mówi Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych
w Banku Pekao S.A.

Warunki uczestnictwa w promocjach są bardzo proste do spełnienia. W przypadku Konta Oszczędnościowego należy mieć ukończone 18  lat i w okresie przystąpienia do promocji zawrzeć jako nowy klient Banku Pekao pierwszą umowę o Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium, a wraz z nią pierwszą umowę o Konto Oszczędnościowe. Dla klientów, którzy zrobią to wirtualnie przygotowany został dodatkowo prezent w wysokości 100 zł. Jego otrzymanie będzie możliwe, jeśli w trakcie trwania promocji otworzą oni Konto Przekorzystne albo Konto Świat Premium wraz z kartą debetową Mastercard i aplikacją mobilną PeoPay przez: podstronę internetową banku (online) pekao.com.pl/konto-oszczednosciowe lub aplikację mobilną PeoPay (mobilnie), tj. na selfie. Natomiast możliwość otwarcia Konta Przekorzystnego z kartą Mastercard i wypłatami ze wszystkich bankomatów w kraju za 0 zł to propozycja skierowana do osób powyżej 26 roku życia, ponieważ klientom poniżej tego wieku Bank Pekao oferuje Konto Przekorzystne bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wydaną do niego kartę debetową i wypłaty dokonywane nią z bankomatów.

Promocja trwa od 22.12.2021 r. do 31.03.2022 r.

Pekao S.A. będzie promowało swoją najnowszą ofertę w Internecie oraz poprzez witryny swoich oddziałów.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 240 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,9 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy