KOMUNIKAT PRASOWY

23.05.2022

4 proc. na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao

Bank Pekao S.A. kontynuuje proces uatrakcyjniania oferty depozytowej dla klientów indywidualnych. Od 20 maja br. wzrosło z 3,5 proc. do 4 proc. promocyjne oprocentowanie na Kontach Oszczędnościowych dla nowych klientów. 4 proc. będzie naliczane aż przez 6 miesięcy od otwarcia Konta Oszczędnościowego.

Jest to kolejna zmiana w ofercie depozytowej Pekao. Z podwyższonego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym skorzystają nowi klienci Banku Pekao, którzy mogą ulokować na takim koncie z atrakcyjnym oprocentowaniem nawet do 400 tys. zł. Bank podjął również decyzję o podwyższeniu od 20 maja oprocentowania do 4 proc. na wszystkich kontach oszczędnościowych otwartych przez nowych klientów, którzy przystąpili do poprzedniej promocji na 3,5 proc. w okresie od 28 kwietnia do 19 maja włącznie.

Po serii ostatnich podwyżek oprocentowania, dotyczących głównie lokat terminowych dla naszych klientów, tym razem podjęliśmy decyzję o zwiększeniu atrakcyjności oferty depozytowej dla całkowicie nowych klientów, którzy dopiero rozpoczynają współpracę z naszym bankiem. Sztandarową ofertą Banku Pekao dla nowych klientów są Konta Oszczędnościowe, na których oferujemy atrakcyjne oprocentowanie 4 proc. w skali roku na 6 miesięcy, nawet do 400 tys. zł. Co więcej przelewy z Kont Oszczędnościowych w Pekao są bezpłatne bez limitu w aplikacji PeoPay, co w połączeniu z 4 proc. na 6 miesięcy mocno nas wyróżnia na rynku – podkreśla Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A.

Z oferty można skorzystać w bardzo prosty i szybki sposób otwierając konto  online lub w oddziałach Banku Pekao w całej Polsce. Otwarcie konta na selfie jest tym prostsze, że wystarczy ściągnąć na komórkę aplikację PeoPay i od razu założyć bezpłatne Konto Przekorzystne wraz z Kontem Oszczędnościowym. . Dodatkowo  nowy klient może zyskać oprócz 4 proc. na Koncie Oszczędnościowym także 200 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego online w trwającej do 30 czerwca promocji „Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł”.

Poniżej przedstawiamy szczegóły nowej oferty. Oprocentowanie jest podane w skali roku.

Produkt

Oprocentowanie

Konta Oszczędnościowe – promocja  dostępna od 20 maja do 31 lipca br. w bankowości mobilnej PeoPay, internetowej Pekao24 oraz w oddziałach. Oferta dla nowych klientów.

ü 4,0% na 6 miesięcy do 400 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Premium

ü 4,0% na 6 miesięcy do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 270 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,1 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Do pobrania

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741