KOMUNIKAT PRASOWY

24.05.2022

Prezent na Dzień Dziecka z Bankiem Pekao - 150 zł kieszonkowego na start i 3,5% na koncie oszczędnościowym

W tym roku Bank Pekao przygotował dla najmłodszych klientów wyjątkowe prezenty z okazji Dnia Dziecka. Po pierwsze rusza kolejna odsłona popularnej wśród klientów promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”. Dla uczestników obecnej 21 edycji bank przygotował nagrodę w wysokości nawet 150 zł. Dodatkowo Pekao wprowadza ofertę promocyjną z oprocentowaniem 3,5% na koncie oszczędnościowym Mój Skarb. Jest to znakomita okazja, aby wprowadzić dziecko w świat finansów oraz rozpocząć naukę oszczędzania.

W ramach promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” dziecko może otrzymać łącznie 150 zł. Aby otrzymać pierwszą nagrodę 50 zł rodzic powinien założyć dziecku Konto Przekorzystne i rachunek oszczędnościowy Mój Skarb oraz zapisać je do promocji. Druga nagroda 100 zł jest uzależniona od wieku dziecka w dniu założenia kont. Młodsi poniżej 6 lat mają mieć ponad 100 zł na Koncie Przekorzystnym lub Moim Skarbie na dzień 15 lipca 2022 r. Dziecko powyżej 6 lat ma zapłacić min. 3 razy kartą do konta lub BLIK do 15 lipca 2022 r. Do nowej edycji promocji można przystąpić od 23 maja do 30 czerwca 2022 r.

Bank Pekao przygotował ofertę specjalną z atrakcyjnym oprocentowaniem dla dzieci na nowych rachunkach oszczędnościowych Mój Skarb. Aż 3,5% w skali roku przez 6 miesięcy od otwarcia rachunku Mój Skarb dla salda do 3000 zł. Oferta obowiązuje do końca lipca 2022 r.

W Banku Pekao od wielu lat stawiamy na edukację finansową dzieci. Szczególnie ważne jest dziś zwiększanie wiedzy oraz zainteresowania oszczędzaniem. Warto to robić już od najmłodszych lat. Pierwsza karta dziecka i kieszonkowe na koncie pozwalają kształtować odpowiednie postawy finansowe i uczą dzieci samodzielności. Dlatego zachęcamy rodziców i opiekunów do skorzystania z naszych wyjątkowych promocji, przygotowanych właśnie z myślą o nadchodzącym Dniu Dziecka – powiedział Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu w Pionie Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A.

Szczegóły ofert promocyjnych dla dzieci dostępne są na stronie www.pekao.com.pl/promocje-dla-dzieci.

Dla swoich klientów Bank Pekao przygotował też niespodziankę -  wspólnie z Legimi. W akcji promocyjnej możliwe będzie zamówienie od 31 maja do 19 czerwca br., nielimitowanego dostępu do ebooków, audiobooków i synchrobooków® w Legimi z rabatem do 45%. Im dłuższy dostęp, tym większa zniżka przysługiwać będzie na abonament na ponad 140 000 tytułów. Wśród nich znajdują się gorące nowości i największe bestsellery zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Do czytania i słuchania nawet na 4 urządzeniach w ramach 1 pakietu, również bez dostępu do sieci. To idealny prezent zarówno na Dzień Dziecka, jak i z myślą o zbliżających się wakacjach i rodzinnych wyjazdach. Dostęp będzie można zamówić w sklepie z e-voucherami upominkowymi, pod adresem www.legimi.pl/ebook-na-prezent.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 270 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,1 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Do pobrania

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741