KOMUNIKAT PRASOWY

14.06.2022

Bank Pekao zbiera kolejne nagrody: Złoty Bankier za najlepsze konto i Gwiazda Bankowości

Bank Pekao S.A. zwyciężył w konkursie Złoty Bankier w kategorii najlepsze konto osobiste. To drugi rok z rzędu, gdy Konto Przekorzystne Banku Pekao znalazło się na czele tego prestiżowego rankingu, doceniono je między innymi za niskie koszty obsługi i dostępu do bankomatów oraz dobrą aplikację mobilną PeoPay. W ostatnich dniach Pekao zdobyło również pierwsze miejsce w kategorii „wzrost” w rankingu Gwiazd Bankowości, gdzie oceniana jest dynamika aktywów, przychodów, zysku netto i tempo akwizycji klientów.

W przypadku Złotego Bankiera na korzyść Konta Przekorzystnego Banku Pekao przemawiały m.in. niższe koszty obsługi rachunku, które od września 2021, po zmianie taryfy, wynoszą bezwarunkowo 0 zł. Do ukończenia przez klienta 26 lat nie ma również opłat za kartę i wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą, a dla starszych klientów koszty karty i wypłat z bankomatów wynoszą 0 zł po spełnieniu prostych warunków aktywności. W konkursie doceniono też szeroką funkcjonalność aplikacji PeoPay związana z obsługą konta, płatnościami telefonem, korzystaniem z kantoru, parkingów, czy zakupem biletów komunikacji miejskiej. Warto podkreślić, że w aplikacji PeoPay możemy też otworzyć rachunki dzieciom, które dzięki aplikacji PeoPay KIDS uczą się oszczędzania.

Złoty Bankier to ważne wyróżnienie na polskim rynku bankowym, bazujące na badaniu jakości produktów i usług bankowych w Polsce, organizowane przez redakcje portalu Bankier.pl i dziennika Puls Biznesu. Celem rankingu jest wskazanie instytucji bankowych świadczących najwyższe standardy jakości obsługi, oferujących najlepsze produkty i prowadzących działania wyróżniające na tle konkurencji. W XIII edycji badania wzięło udział 14 banków. Po raz pierwszy do badania zostali zaproszeni nie tylko potencjalni klienci, ale również klienci banków, którzy na co dzień korzystają z badanych usług.

Konto Przekorzystne współgra z rewolucyjną, wielowalutową kartą, która gwarantuje niskie koszty przewalutowania, ponieważ bank nie pobiera dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem transakcji za granicą. Warto wspomnieć, że karta debetowa do Konta Przekorzystnego przyda się na wakacje dlatego, że wszystkie bankomaty za granicą są bezpłatne po spełnieniu prostych warunków aktywności. Klienci banku mogą też korzystać z dodatkowych benefitów np. posiadacze kart Mastercard mogą zbierać punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Nowi klienci banku mogą skorzystać z aktualnej promocji za otwarcie konta i po spełnieniu warunków mogą otrzymać nawet 200 zł, a otwierając Konto Oszczędnościowe mają 5 proc. w skali roku do 100 tys. zł przez 6 miesięcy.

W rankingu Gwiazdy Bankowości, organizowanym przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej Bank Pekao zajął pierwsze miejsce w kategorii „wzrost”. W tej kategorii na kolejność banków ma wpływ dynamika aktywów, przychodów, zysku netto czy tempo akwizycji klientów. Bank Pekao został wyróżniony, gdyż o ponad połowę zwiększył liczbę klientów biznesowych, a wartość należności od przedsiębiorstw o 20 proc. Na punktację w tej kategorii przełożyło się także niemal podwojenie zysku netto w porównaniu z 2020 r. Bank Pekao okazał się wiceliderem zestawienia w kategorii „stabilność” Gwiazd Bankowości, gdzie ocenie podlega struktura bilansu, znaczenie ma poziom niespłacanych należności czy wskaźników kapitałowych.

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 270 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,1 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741