KOMUNIKAT PRASOWY

27.07.2022

Nowoczesne finansowanie dla mikrofirm: Płynnościomat Pekao Faktoring

Mikroprzedsiębiorcy, którzy za swoje towary lub usługi wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności mogą skorzystać z Płynnościomatu Pekao Faktoring. To rozwiązanie dla przedsiębiorców zmagających się z problemem nieterminowych płatności, które pozwala wypłacić zamrożone pieniądze.

Podczas swojej ponad 20-letniej historii, spółka Pekao Faktoring konsekwentnie zwiększała skalę swojej działalności. Od lat współpracuje z największymi korporacjami, od ubiegłej dekady rozwija swoją działalność w segmencie MŚP, a w 2021 roku rozpoczęła oferowanie swoich usług dla mikroprzedsiębiorstw.

Z nowej oferty dla mikrofirm Płynnościomatu, z limitem nawet do 1,5 mln zł,  może skorzystać mikroprzedsiębiorca prowadzący działalność przez co najmniej rok, który wystawia faktury z terminem płatności do 90 dni.

Dbamy o płynność finansową naszych klientów - dzięki rozwiązaniu wprowadzonemu przez  spółkę z naszej grupy kapitałowej, klienci, za dostawę towaru lub wykonaną usługę, będą mogli otrzymać środki wcześniej niż w terminie wynikającym z faktury – mówi Radosław Twarużek, dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego w Banku Pekao S.A.

Usługa skierowana jest nie tylko do aktualnych klientów Pekao, ale do wszystkich mikroprzedsiębiorców , którzy chcą szybciej dostać środki z wystawionych faktur, zwiększając konkurencyjność i rozwijać firmę zapewniając jej dostęp do płynności.

Płynnościomat Pekao Faktoring to produkt oparty na zautomatyzowanym procesie on-line, a oferta jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb firmy. Usługa umożliwia mniejszym biznesom dostęp do rozwiązań dotychczas zarezerwowanych głównie dla korporacji. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii zapewnia w kilkuminutowym procesie decyzyjnym, pozbawionym konieczności dostarczania formularzy oraz dokumentacji, otrzymanie limitu faktoringowego.

Wprowadzenie Płynnościomatu pozwoliło na uzupełnienie portfolio produktowego Pekao Faktoring o rozwiązania zapewnianiające poprawę płynności i wsparcie w rozwoju mniejszych biznesów. Spółka pracuje nad rozwojem kolejnych funkcjonalności i oferty produktowej.

Jesteśmy dla biznesu, chcemy go wspierać, szyjąc produkt na miarę naszych klientów, dopasowany do ich potrzeb i oczekiwań. W biznesie liczy się zaufanie, a dobry biznes jest wtedy gdy wszystkie strony są zadowolone. Jeśli tego szukasz – zajrzyj na stronę www.plynnosciomat.pl i dołącz do nas – mówi Ewa Małecka, dyrektor Departamentu Sprzedaży Klienta Biznesowego w Pekao Faktoring.

Rok 2021 był kolejnym rokiem dwucyfrowego wzrostu skali działalności Pekao Faktoring. Spółka obsłużyła wierzytelności klientów o wartości 73 mld zł, umacniając tym samym pozycję największej firmy faktoringowej w Polsce.

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 270 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,1 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy