Obligacje detaliczne Skarbu Państwa od 1 października dostępne są w ofercie Banku Pekao S.A. za pośrednictwem Biura Maklerskiego Pekao. Można je nabywać w kanałach elektronicznych, nawet nie będąc klientem Banku Pekao.
W ofercie Banku Pekao, który obsługę i sprzedaż obligacji prowadzi za pośrednictwem Biura Maklerskiego Pekao (BM Pekao), znajduje się sześć rodzajów obligacji detalicznych Skarbu Państwa:
- 3-miesięczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (OTS);
- roczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (ROR);
- 2-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (DOR);
- 3-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (TOS);
- 4-letnie indeksowane obligacje skarbowe (COI);
- 10-letnie emerytalne obligacje skarbowe (EDO).
Biuro Maklerskie Pekao możliwość nabywania obligacji udostępniło 1 października br. W pierwszym okresie w kanałach zdalnych: bankowości internetowej Pekao24 oraz w aplikacji mobilnej PeoPay. Z produktu mogą skorzystać klienci Banku Pekao, a także osoby niebędące klientami banku.
Proces zakupu obligacji jest bardzo prosty, przejrzysty i przyjazny dla klienta, bez dokumentacji papierowej. Wszystkie dokumenty klient otrzyma elektronicznie w aplikacji lub na wskazanego maila. Sam zakup obligacji jest intuicyjny, a system poprowadzi klienta krok po kroku. Kompendium wiedzy, odpowiedzi na pytania oraz filmy instruktażowe znajdują się na stronie
https://www.pekao.com.pl/obligacje-skarbowe/jak-zaczac-inwestowac.html.
Obligacje można nabyć korzystając z pomocy pracowników banku. Każdy zainteresowany klient może przyjść do oddziału, w którym znajduje się Punkt Usług Maklerskich i z asystą pracownika wykonać samodzielnie transakcję na swoim telefonie w aplikacji PeoPay lub we własnej bankowości internetowej.
Realizacja transakcji przez pracownika banku na zlecenie klienta będzie wdrożona 2 stycznia 2023 r. Od stycznia dystrybucja odbywać się będzie niemal w 380 Punktach Sprzedaży Obligacji oraz telefonicznie przez Call Center BM.
Jak kupić obligacje skarbowe w BM Pekao?
Klient Banku Pekao może zawrzeć umowę o obsługę obligacji skarbowych w aplikacji mobilnej PeoPay lub serwisie bankowości internetowej Pekao24.
Osoba, która nie jest klientem Banku Pekao powinna wejść na stronę internetową dedykowaną Obligacjom skarbowym w Banku Pekao https://www.pekao.com.pl/obligacje-skarbowe, gdzie zostanie przekierowana na stronę umożliwiającą otwarcie pierwszej relacji z bankiem w kilku krokach:
- weryfikacja tożsamości za pośrednictwem jednego z dwóch sposobów identyfikacji: eDO App; mObywatel
- podpisanie umowy dotyczącej dostępu do kanałów zdalnych banku
Dzięki wykonaniu tych dwóch prostych kroków, będzie można podpisać umowę o obsługę obligacji skarbowych w aplikacji mobilnej PeoPay lub w serwisie bankowości internetowej Pekao24. Umowę o obsługę obligacji skarbowych możesz zawrzeć nie posiadając innych produktów Banku Pekao czy Biura Maklerskiego Pekao.
Szczegółowe informacje o usłudze, w tym opis kosztów oraz ryzyka związanego z inwestowaniem oraz informacje nt. sprzedaży krzyżowej usług maklerskich świadczonych przez Biuro Maklerskie Pekao, w tym opis ryzyk oraz wskazanie kosztów i opłat związanych z zawarciem, wykonaniem lub rozwiązaniem poszczególnych umów, zawarte są w Regulaminie obsługi obligacji skarbowych przez Biuro Maklerskie Pekao, Taryfie opłat w zakresie obsługi obligacji skarbowych przez Biuro Maklerskie Pekao oraz Pakiecie informacyjnym dostępnych na stronie www.pekao.com.pl/obligacje-skarbowe.
Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 277 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,2 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).
Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.