Ze względu na zmieniające się wymagania dotyczące efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju, polscy przedsiębiorcy stoją przed wyzwaniem transformacji energetycznej swoich działalności. Jednym ze sposobów finansowania tych szczególnych potrzeb są kredyty inwestycyjne z Ekomax, gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego, już dostępne w ofercie Banku Pekao S.A. dla przedsiębiorstw.
Kredyt inwestycyjny z gwarancją Ekomax to produkt, który umożliwia firmom z sektora MŚP oraz spółkom o małej i średniej kapitalizacji dostęp do finansowania na preferencyjnych warunkach. Z myślą o promowaniu zrównoważonego rozwoju, Ekomax skupia się na projektach zwiększających efektywność energetyczną, od termomodernizacji budynków po instalacje odnawialnych źródeł energii. Z pomocą kredytu można sfinansować nabycie środków trwałych, opłacenie robót i materiałów budowlanych, jak również inwestycje w wartości niematerialne i prawne, takie jak patenty i licencje.
– Zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna stanowią dziś kluczowe wyzwania dla sektora MŚP. Kredyty inwestycyjne z gwarancją Ekomax, oferując dostęp do elastycznego finansowania, stają się nieocenionym wsparciem dla firm, które chcą inwestować w nowoczesne technologie i ekologiczne rozwiązania. Jestem dumna, że możemy być częścią tego przełomowego projektu, który nie tylko wspiera rozwój biznesu, ale także przyczynia się do budowania zrównoważonej przyszłości naszej gospodarki – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao S.A. nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.
Jednym z kluczowych atutów gwarancji Ekomax jest brak opłat prowizyjnych, dotacja do 20 proc. kapitału kredytu oraz możliwość zabezpieczenia do 80 proc. wartości kapitału kredytu, z kwotą gwarancji do 2,5 mln euro. Co więcej, maksymalny okres gwarancji może wynosić nawet 20 lat, umożliwiając przedsiębiorstwom realizację długoterminowych inwestycji.
- W kredytach inwestycyjnych z gwarancją Ekomax widzimy potężne narzędzie wspierające polskie przedsiębiorstwa w dążeniu do nowoczesności i zrównoważonego rozwoju. Dzięki dopłacie do kapitału kredytu w wysokości do 20 proc. jest to nie tylko wsparcie finansowe, ale także inwestycja w naszą przyszłość, zarówno pod kątem gospodarki, jak i środowiska – mówi Dominika Byrska, dyrektor Departamentu Produktów i Procesów Kredytowych w Banku Pekao S.A.
Gwarancja Ekomax otwiera nowy rozdział w finansowaniu projektów związanych z efektywnością energetyczną. Jest to szansa dla przedsiębiorstw na rozwój i modernizację, co jednocześnie przyczynia się do ochrony środowiska. Wszystkie formalności związane z udzieleniem gwarancji i kredytu realizowane są przez Bank Pekao S.A., co dodatkowo ułatwia i przyspiesza proces aplikacyjny.
Więcej informacji na stronie: https://www.pekao.com.pl/male-i-srednie-firmy/Oferta-unijna/kredyty-inwestycyjne-z-gwarancja-ekomax.html
Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 310 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,6 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (Pekao okazało się najbardziej odpornym bankiem w Europie, zajmując pierwsze miejsce w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA w 2023 roku wśród 70 banków). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.