Rada Nadzorcza Banku Pekao S.A. zdecydowała, że od 2 listopada stanowisko wiceprezesa zarządu banku obejmie Marcin Zygmanowski. Rada podała, że powołanie nastąpiło w ramach otwartego postępowania kwalifikacyjnego. Ze składu zarządu odwołana została wiceprezes Magdalena Zmitrowicz.
W ramach postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i wiceprezesów zarządu banku Rada Nadzorcza wybrała wcześniej prezesa Cezarego Stypułkowskiego (ze skutkiem od 5 października 2024) oraz dwoje wiceprezesów Dagmarę Wojnar i Roberta Sochackiego.
Ponadto, obecnie w skład zarządu wchodzą Marcin Gadomski, Błażej Szczecki oraz Anna Wawrzyńczak-Palynyczak, członek Rady Nadzorczej delegowana do czasowego wykonywania czynności wiceprezesa.
Rada poinformowała, że postępowanie konkursowe na pozostałe stanowiska w zarządzie pozostaje otwarte.
W załączeniu życiorys nowego wiceprezesa Marcina Zygmanowskiego.
Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 316 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje 6,9 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (Pekao okazało się najbardziej odpornym bankiem w Europie, zajmując pierwsze miejsce w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA w 2023 roku wśród 70 banków). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie ok. 20 mld zł w ciągu dekady.