Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Bank Pekao S.A. powołało w czwartek w skład Rady Nadzorczej Magdalenę Dziewguć na wspólną, trwającą trzy lata kadencję, która rozpoczęła się 18 kwietnia 2024 roku.
Magdalena Dziewguć jest menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze nowych technologii, specjalizuje się w transformacji cyfrowej i innowacjach. Jej kariera obejmuje kluczowe role w Google, Exatel, Polkomtel i Orange. W Google Cloud odpowiada za rozwój operacji w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym uruchomienie pierwszego publicznego regionu technologii chmurowych w Europie Wschodniej. Sprawuje też funkcję członkini Rady Nadzorczej firmy InPost. Jest współzałożycielką Digital University i Stowarzyszenia LiderSHE, promującego kobiety w sferze publicznej. Kandydatura Magdaleny Dziewguć została zgłoszona przez Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne.
Obecnie w skład Rady Nadzorczej Banku Pekao wchodzą: Artur Olech jako przewodniczący; Bartosz Grześkowiak, wiceprzewodniczący; Artur Nowak-Far, wiceprzewodniczący; Anna Wawrzyńczak-Palynyczak, sekretarz Rady Nadzorczej oraz Krzysztof Czeszejko-Sochacki, Radosław Niedzielski, Jacek Nieścior, Witold Walkowiak i Magdalena Dziewguć.
Nowo wybrana członkini Rady Nadzorczej została poddana ocenie spełniania wymogów odpowiedniości. W załączeniu życiorys nowej członkini Rady Nadzorczej Banku Pekao.
Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 324 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje 7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (Pekao okazało się najbardziej odpornym bankiem w Europie, zajmując pierwsze miejsce w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA w 2023 roku wśród 70 banków). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie ok. 20 mld zł w ciągu dekady.