KOMUNIKAT PRASOWY

30.01.2015

Bank Pekao SA podwójnie nagrodzony za najlepsze usługi finansowania handlu

Bank Pekao SA został uznany za Najlepszego dostawcę usług finansowaniu handlu według badania przeprowadzonego przez prestiżowy magazyn Euromoney. To nie jedyne wyróżnienie, jakie otrzymała w styczniu bankowość transakcyjna Pekao. Magazyn Global Finance przyznał Pekao tytuł Best Trade Finance Bank in Poland. W opinii zarówno klientów (Euromoney), jak i ekspertów (Global Finance) Pekao oferuje najlepsze w Polsce produkty i usługi finansowania handlu.

Nagroda Euromoney jest przyznawana na podstawie badania, w którym klienci wybierają najlepsze ich zdaniem rozwiązania w zakresie finansowana handlu. W tym roku, ponad 2000 międzynarodowych firm wskazywało trzy banki, w których korzystają z produktów finasowania handlu. Wśród banków działających w Polsce, Pekao uzyskał najwięcej głosów. Wynik ten świadczy to o zadowoleniu klientów z kompleksowego wachlarza oraz jakości usług i produktów bankowości transakcyjnej dostarczanych przez Bank.

Natomiast tytuł Best Trade Finance Bank in Poland przyznany przez Magazyn Global Finance jest efektem decyzji ekspertów zajmujących się technologiami finasowania handlu, analityków rynku, menedżerów spółek. Pekao otrzymał nagrodę w kategorii wymiana handlowa i finansowanie łańcucha dostaw. Eksperci Global Finance oceniali wolumeny transakcji dokonywane przez bank, zakres i zasięg świadczonych usług, poziom obsługi klienta oraz stosowane rozwiązania technologiczne, ważna była również cena oferowanych produktów i usług.

Bankowość transakcyjna Pekao w minionych latach była wielokrotnie wyróżniana przez Klientów oceniających usługi banków w prestiżowym rankingu Euromoney Cash Management Survey. Zainspirowani czterema kolejnymi latami w gronie laureatów Cash Management Survey zdecydowaliśmy poddać się kolejnej weryfikacji Klientów, biorąc tym razem udział europejskiej ankiecie dotyczącej jakości świadczonych przez banki usług finansowania handlu. Dzięki licznemu udziałowi i pozytywnym opiniom naszych Klientów z dużą satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że Bank Pekao S.A. został uznany w 2014 roku za najlepszy Bank w zakresie produktów finansowaniu handlu według badania Trade Finance Survey przeprowadzonego przez Euromoney – mówi Piotr Karwiński, Dyrektor Zarządzający Departamentem Bankowości Transakcyjnej Pekao.

 


Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 3. kwartału 2014 r. na poziomie 18,3%).

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 5000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 17 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem.

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2014 roku aplikacja do bankowości mobilnej Banku Pekao wygrała w konkursie Najlepsza Bankowość Mobilna Money.pl. Bank Pekao został także uhonorowany po raz piąty z rzędu tytułem Top Employers Poland 2014. Na polu bankowości korporacyjnej w 2013 roku, trzeci raz z rzędu Bank Pekao uznany został przez Euromoney Magazine Najlepszym Bankiem w Polsce w Zakresie Usług Bankowości Transakcyjnej. Pekao otrzymał również tytuł „Bank of the Year in CEE 2013” w konkursie zorganizowanym przez Europa Property. Pekao zdobył  również Nagrodę GPW dla liderów polskiego rynku kapitałowego za osiągnięcia w 2013 r. - Nagroda za największą wartość emisji nieskarbowych instrumentów dłużnych wprowadzonych na Catalyst w 2013 roku. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny „The Banker” i „Global Finance”. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą „Złotego Bankiera” za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 17 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia ok. 145 tys. osób.

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy