Bank Pekao otrzymał tytuł „Biznes Lidera Roku” na londyńskiej konferencji „Contactless Inteligence” poświęconej płatnościom zbliżeniowym – jednym z najważniejszych wydarzeń w sektorze, sponsorowanym przez Visa Europe. W pierwszym kwartale 2015 r., liczba transakcji kartowych w terminalach płatniczych Banku wzrosła ponad dwukrotnie w ujęciu rocznym.
W 2014 r. Bank Pekao znacząco przyczynił się do rozwoju rynku płatności bezgotówkowych w Polsce. W zaledwie 8 tygodni, Bank wprowadził terminale płatnicze do największej sieci detalicznej w kraju. Prowadzone były również akcje edukacyjne propagujące płatności zbliżeniowe wśród klientów.
Bank Pekao nieustannie rozbudowuje sieć terminali akceptujących zbliżeniowe płatności bezgotówkowe, tak aby wychodząc z domu, nie trzeba było troszczyć się o gotówkę w portfelu. Klienci płacą kartami coraz częściej. W pierwszym kwartale tego roku, w terminalach Banku wykonano ponad dwa razy więcej transakcji niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Niższa wartość średniej transakcji potwierdza, że klienci przekonują się do płatności bezgotówkowych nawet za najdrobniejsze zakupy, do czego najlepiej nadają się szybkie płatności zbliżeniowe - powiedział Emanuele Cacciatore, Dyrektor Zarządzający Departamentem Klienta Biznesowego Banku Pekao.
Gratulujemy Bankowi Pekao wyróżnienia za znaczący wkład w rozwój płatności zbliżeniowych, które stanowią już 40% wszystkich płatności Visa w Polsce. Wygodne płatności zbliżeniowe zachęcają do korzystania z kart i tym samym przyczyniły się do przyśpieszenia rozwoju płatności Visa, których liczba zwiększa się w ostatnich dwóch kwartałach w tempie znacznie już przekraczającym 30% wzrostu w skali rocznej – powiedział Adrian Kurowski, Dyrektor Visa Europe w Polsce.
W pierwszym kwartale 2015 r. w terminalach Banku Pekao wykonano prawie 119 milionów transakcji, co stanowi 103% proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2014 r.
Konferencja „Contactless Intelligence” odbyła się już po raz ósmy. W konkursie Contactless & Mobile Awards odbywającym się podczas konferencji wyróżnione zostały te rozwiązania, które trwale przyczyniają się do rozwoju rynku płatności bezgotówkowych w Europie oraz poza nią.
Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 1 kwartału 2015 r. na poziomie 17,6%).
Pozycję nr 1 Banku Pekao w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).
Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2015 r. aplikacja płatności mobilnych PeoPay Banku została okrzyknięta Innowacją Finansową roku 2014 w prestiżowym rankingu Złoty Bankier, a rozwiązania mobilne Banku otrzymały pierwsze miejsce w rankingu Bankier.pl. Bank Pekao otrzymał również tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS” magazynu EMEA Finance. Bank Pekao został także uhonorowany po raz piąty z rzędu tytułem Top Employers Poland 2014.
Na polu bankowości korporacyjnej w 2013 roku, trzeci raz z rzędu Bank Pekao uznany został przez Euromoney Magazine Najlepszym Bankiem w Polsce w Zakresie Usług Bankowości Transakcyjnej. Pekao otrzymał również tytuł „Bank of the Year in CEE 2013” w konkursie zorganizowanym przez EuropaProperty. Pekao zdobył Nagrodę GPW dla liderów polskiego rynku kapitałowego za osiągnięcia w 2013 r. - Nagroda za największą wartość emisji nieskarbowych instrumentów dłużnych wprowadzonych na Catalyst w 2013 roku. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny „The Banker” i „Global Finance”. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą „Złotego Bankiera” za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.
Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych.