KOMUNIKAT PRASOWY

05.11.2015

Według magazynu The Banker najlepszy Private Banking w Polsce oferuje Bank Pekao SA

Bank Pekao otrzymał tytuł Best Private Bank in Poland przyznawany przez prestiżowy, brytyjski magazyn The Banker, należący do grupy Financial Times. Międzynarodowe jury doceniło ofertę produktową skierowaną do najzamożniejszych klientów, a także wysoki poziom obsługi oferowany przez Pekao.

Proces oceny trwał trzy miesiące, podczas których banki biorące udział w konkursie przygotowywały na życzenie jury szczegółową dokumentację. Ubiegając się o tytuł banku oferującego najlepsze usługi bankowości prywatnej w Polsce, Pekao musiał przedstawić ekspertom swoją ofertę produktową, zaprezentować poziom oferowanego serwisu, a także udowodnić pozycję lidera na rynku prezentując niezależne mierniki, takie jak liczba klientów, czy aktywa w zarządzaniu.

Eksperci w szczególności docenili wzrost liczby klientów Bankowości Prywatnej Pekao oraz zwiększenie wartości aktywów w zarządzaniu. Docenione zostały również innowacyjne rozwiązania produktowe (np. prestiżowa wielowalutowa karta debetowa oraz dedykowane produkty inwestycyjne), które Pekao sukcesywnie wdraża.

- Najlepszą weryfikacją danego modelu biznesowego jest zadowolenie obsługiwanych klientów oraz systematyczny wzrost ich liczby. Warto również poddać się ocenie niezależnych ekspertów, którzy patrzą na biznes bez emocjonalnego zaangażowania, całkowicie obiektywnie. Chęć wzięcia udziału, w takiej niezależnej weryfikacji była powodem zgłoszenia do konkursu na najlepszy private banking magazynu The Banker. Teraz jesteśmy pewni, że oferujemy najlepsze usługi bankowości prywatnej w Polsce, świadczy o tym nie tylko rosnąca liczba klientów, ale również wyróżnienie The Best Private Bank in Poland, które Bank Pekao SA otrzymałpowiedział Adam Niewiński, wiceprezes zarządu Banku Pekao SA.  

Nagroda magazynu The Banker - The Best Private Bank Award - przyznawana jest od 2009 w 36 kategoriach, w tym 29 pokazujących najlepszych przedstawicieli z poszczególnych krajów, gdzie usługi bankowości prywatnej są wysoce rozwinięte i poddane dużej konkurencji.

Bankowość Prywatna w Banku Pekao SA powstała w 1997 roku. Od 18 lat Pekao SA jest jednym z największych banków działającym na rynku usług private banking, szczególnie biorąc pod uwagę podstawowy wyznacznik w tym obszarze: poziom aktywów.

Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 2 kwartału 2015 r. na poziomie 17,8%).

Pozycję nr 1 Banku Pekao w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2015 r. aplikacja płatności mobilnych PeoPay Banku została okrzyknięta Innowacją Finansową roku 2014 w prestiżowym rankingu Złoty Bankier, a rozwiązania mobilne Banku otrzymały pierwsze miejsce w rankingu Bankier.pl. Bank Pekao otrzymał również tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS” magazynu EMEA Finance. Bank Pekao został także uhonorowany po raz piąty z rzędu tytułem Top Employers Poland 2014.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2013 roku, trzeci raz z rzędu Bank Pekao uznany został przez Euromoney Magazine Najlepszym Bankiem w Polsce w Zakresie Usług Bankowości Transakcyjnej. Pekao otrzymał również tytuł „Bank of the Year in CEE 2013” w konkursie zorganizowanym przez EuropaProperty. Pekao zdobył Nagrodę GPW dla liderów polskiego rynku kapitałowego za osiągnięcia w 2013 r. - Nagroda za największą wartość emisji nieskarbowych instrumentów dłużnych wprowadzonych na Catalyst w 2013 roku. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny „The Banker” i „Global Finance”. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą „Złotego Bankiera” za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych.


 

Do pobrania

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy