KOMUNIKAT PRASOWY

17.02.2021

Bank Pekao S.A. z tytułem „The Best Trade Finance Provider in Poland for 2021”

Bank Pekao S.A. po raz trzeci otrzymał wyróżnienie „The Best Trade Finance Provider in Poland”, przyznawane przez Magazyn Global Finance. Uzyskany tytuł stanowi potwierdzenie, że Bank sprostał wyzwaniom stawianym przez rynek w czasie trwania pandemii i związanej z nią trudnej sytuacji makroekonomicznej.

Tytuł „The Best Trade Finance Provider in Poland” przyznaje grono niezależnych ekspertów, którzy oceniają działania banków pod kątem m.in. wartości portfela transakcji, udziału w rynku, jakości i konkurencyjności usług, metod zarządzania ryzykiem związanymi z transakcjami finansowania handlu oraz innowacyjności i technologii wykorzystywanych w konstruowaniu oferty.

Od wielu lat pracujemy nad zapewnieniem szerokiej oferty produktowej i wysokiej jakości oferowanych usług. Dbamy także o to, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich naszych klientów dostosowując się do najnowszych trendów obowiązujących na rynku oraz inwestując w zaawansowane rozwiązania technologiczne mówi Jerzy Kwieciński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej

Produkty finansowania handlu stanowią wsparcie dla przedsiębiorstw w prowadzeniu bieżącej działalności. Mogą stać się akceleratorem ich ekspansji na rynkach lokalnych i zagranicznych. Usługi te zaspokajają potrzeby krótkoterminowego finansowania klientów i ich kontrahentów, zwiększają bezpieczeństwo transakcji handlowych, pełniąc jednocześnie funkcje rozliczeniowe.

Bank Pekao S.A. w 2020 roku otrzymał nagrody “Best Treasury and Cash Management Provider”, "Best Private Bank Award", “Best Sub-custodian Bank” oraz tytuły „The Best Investment Bank” w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej  przyznawane przez Global Finance. Ponadto Pekao otrzymał tytuł „Najlepszego Banku” w konkursie Gazety Bankowej oraz zdobył pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu Złoty Bankier 2020, organizowanym przez Bankier.pl i Puls Biznesu.

 

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ok. 235 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741