KOMUNIKAT PRASOWY

23.04.2021

Bank Pekao z nagrodą od Uniwersytetu Warszawskiego

Bank Pekao został wyróżniony w konkursie Przedsiębiorca Roku UW, organizowanym przez Wydział Zarządzania warszawskiej uczelni. Nagrodę przyznano aplikacji PeoPay KIDS – innowacyjnemu rozwiązaniu wspierającemu dzieci i ich rodziców w edukacji finansowej.

Od wdrożenia PeoPay KIDS minął prawie rok. W tym czasie pakiet został założony już przez ponad 45 tys. dzieci, a sama aplikacja zdobywa coraz większą popularność i pozytywne opinie zarówno wśród użytkowników, jak i ekspertów. Teraz rozwiązanie otrzymało specjalną nagrodę przyznaną przez organizatorów konkursu Przedsiębiorca Roku UW. Mimo, że tradycyjnie konkurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców, jury postanowiło wyróżnić projekt, jako innowacyjne i przedsiębiorcze rozwiązanie, przyznając mu nagrodę specjalną.

Wyróżnienia takie jak to pokazują, że nasze rozwiązania spotykają się z pozytywnym odbiorem rynku. To motywuje nas do dalszej pracy i działania. Innowacyjne, nieszablonowe, wykraczające poza tradycyjne ramy projekty są kierunkiem, w którym chcemy i będziemy się rozwijać. Wierzymy, że takie podejście przyczyni się do budowania większej wartości dla naszych klientów – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A., współodpowiedzialny za wdrożenie pakietu PeoPay KIDS, bankowości mobilnej dla najmłodszych, który jest zarazem absolwentem studiów Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Pakiet PeoPay KIDS wraz z aplikacją mobilną, jako przykład przedsiębiorczości i innowacyjności w organizacji to produkt kierowany do najmłodszych odbiorców – dzieci w wieku 6-13 lat oraz ich rodziców. Dzięki funkcjom wirtualnych trenerów czy skarbonek, rozwiązanie ma pomóc w edukacji finansowej, wprowadzając dziecko w skomplikowany świat finansów. Aplikacja połączona jest z bankowością mobilną i internetową rodzica, dzięki czemu może on sprawować dyskretny nadzór nad wydatkami swojego dziecka, sprawdzając jego oszczędności, zezwalając na niektóre funkcje lub akceptując przelewy wychodzące i płatności. Pakiet pozwala również na otrzymywanie kieszonkowego przelewem, więc dzieci wraz z rodzicami mogą lepiej planować swoje wydatki, ucząc się oszczędzania już od najmłodszych lat.

Konkurs Przedsiębiorca Roku UW organizowany jest przez Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Co roku organizatorzy wyróżniają studentów, absolwentów i pracowników warszawskiej uczelni, rozwijających przedsiębiorstwa, wprowadzających innowacyjne rozwiązania i działających na rzecz gospodarki i społeczności. 

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 230 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Do pobrania

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Karolina Maciaszek
Kierownik Biura Komunikacji Korporacyjnej

tel.: +48 727 413 379
Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741