Bank Pekao S.A. jest współprowadzącym księgę popytu przy międzynarodowej emisji 7-letnich obligacji koncernu chemicznego Synthos o wartości 600 mln euro. To druga na przestrzeni zaledwie tygodnia emisja obligacji na międzynarodowym rynku z wiodącą rolą Banku Pekao.
Obligacje Synthosu to zabezpieczone instrumenty o ratingu Ba2/BB/BB+ (Moody`s/S&P/Fitch). Będą one notowane na rynku regulowanym Euronext Dublin i oprocentowane stopą stałą na poziomie 2,5%. Oprócz Pekao w organizację emisji zaangażowane były: BNP Paribas, Goldman Sachs Bank Europe SE oraz Banco Santander, ING i PKO BP. Synthos przeznaczy gros środków z emisji na spłatę zadłużenia transzy terminowej.
Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 240 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.