Od 1 czerwca 2022 roku Biuro Maklerskie Pekao ma nowego szefa. Dyrektorem Biura został Marcin Wlazło. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Kozłowskiego, który będzie kontynuował karierę w strukturach Grupy Pekao, jako doradca zarządu Banku Pekao odpowiedzialny m.in. za projekt wprowadzenia do sprzedaży obligacji skarbu państwa.
Marcin Wlazło jest menedżerem z 20-letnim doświadczeniem na rynkach finansowych. Zarządzał portfelami dłużnymi w Commercial Union PTE, Credit Suisse Asset Management (Polska) S.A., ING Investment Management (Polska) S.A. Przez całą ubiegłą dekadę zajmował funkcje kierownicze i zarządcze w podmiotach Grupy PZU. Od 2016 roku był wiceprezesem PZU TFI S.A. oraz PZU PTE S.A. Następnie w Banku Gospodarstwa Krajowego był dyrektorem Departamentu Inwestycji nadzorującego krajowe i zagraniczne inwestycje kapitałowe.
– Jestem przekonany, że zdobyte przez Marcina doświadczenie przyczyni się do dalszego rozwoju i wzmocnienia pozycji Biura Maklerskiego Pekao na rynku. Jednocześnie chciałbym podziękować dotychczasowemu dyrektorowi Biura, Piotrowi Kozłowskiemu, za wkład w rozwój oraz zaangażowanie w przeprowadzone procesy integracyjne i optymalizacyjne obszaru maklerskiego Pekao, przekładające się na wysoką konkurencyjność BM Pekao – mówi Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Prywatnej i Produktów Inwestycyjnych.
Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 270 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,1 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.