Klienci indywidualni Banku Pekao, którzy ucierpieli w wyniku powodzi i spłacają kredyt mieszkaniowy mogą skorzystać z ustawowego bezzwrotnego wsparcia ze środków Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Aby skorzystać z takiej pomocy wystarczy złożyć wniosek o udzielenie wsparcia. Można to zrobić m.in. zdalnie w swojej aplikacji mobilnej PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24.
Kredytobiorcy, posiadający kredyt mieszkaniowy w Banku Pekao, mogą otrzymać bezzwrotne wsparcie polegające na spłacie przez Fundusz Wsparcia Kredytobiorców równowartości przewidywanych 12 miesięcznych rat kapitałowych i odsetkowych kredytu mieszkaniowego, w przypadku, gdy dom jednorodzinny lub lokal mieszkalny, których dotyczy kredyt mieszkaniowy, zostały uszkodzone lub zniszczone na skutek powodzi i znajdują się na terenie gminy, na której obszarze wprowadzono stan klęski żywiołowej w związku z powodzią we wrześniu 2024 roku oraz utracili, chociażby czasowo, możliwość korzystania z tego domu lub jego części lub tego lokalu.
Aby skorzystać z tego rozwiązania wystarczy złożyć wniosek o udzielenie wsparcia. Klienci Banku Pekao mogą to zrobić zdalnie za pośrednictwem bankowości internetowej Pekao24, aplikacji mobilnej PeoPay (sekcja Usługi -> Dyspozycje i zaświadczenia -> Wniosek o udzielenie wsparcia) Wiadomości – kategoria wysyłanej informacji "Pomoc dla powodzian") oraz w oddziale banku lub drogą pocztową na adres Banku Pekao: ul. Żubra 1, 01-066 Warszawa.
Więcej szczegółowych informacji jest dostępnych na stronie http://www.pekao.com.pl/pakiet-pomocowy-powodz.html
Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 316 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje 6,9 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (Pekao okazało się najbardziej odpornym bankiem w Europie, zajmując pierwsze miejsce w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA w 2023 roku wśród 70 banków). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie ok. 20 mld zł w ciągu dekady.