Bank Pekao S.A. w tegorocznej edycji największego programu jakościowego w Polsce otrzymał wyróżnienie Złote Godło Quality International za nową dokumentację dla klientów firmowych. Bank wprowadził istotne zmiany w procesach i procedurach produktów oraz usług kierowanych do klientów firmowych. Ujednolicił również ich dokumentację.
Zmiany objęły większość dostępnej oferty bankowości transakcyjnej i skarbowej, w tym umowę podstawową. Na bazie tej umowy otwierany jest rachunek dla firm z podstawowymi produktami i możliwością uruchomienia przez system PekaoBiznes24 usług dodatkowych, jak np. karty płatnicze, zarządzanie należnościami, usługi powiernicze i produkty skarbowe.
– Klienci są dla nas w centrum uwagi i z myślą o nich wprowadziliśmy zmiany. Wiemy, że czas to pieniądz, dlatego udostępniamy prostą i wygodną w obsłudze dokumentację oraz szybkie procesy włączania zdalnie kolejnych produktów. Dzięki cyfryzacji, zmniejszamy zużycie papieru i rozszerzamy katalog czynności, które klient może wykonać samodzielnie poprzez bankowość elektroniczną PekaoBiznes24. Otrzymane wyróżnienie potwierdza, że nasze działania zostały docenione przez ekspertów – komentuje Katarzyna Walendziak, dyrektor Biura Rozwoju Produktów Transakcyjnych Banku Pekao.
Zmniejszenie objętości dokumentacji i skrócenie procesów to realne korzyści dla banku i klientów. Kapituła programu doceniła zaangażowanie banku w doskonalenie procedur zarządzania jakością, a także realizowanie skutecznej polityki jakości w usługach dla klientów firmowych. Najwyższa Jakość QI to największy program projakościowy w Polsce organizowany pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Katedry Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.
Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 324 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje 7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (Pekao okazało się najbardziej odpornym bankiem w Europie, zajmując pierwsze miejsce w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA w 2023 roku wśród 70 banków). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie ok. 20 mld zł w ciągu dekady.