KOMUNIKAT PRASOWY

21.08.2018

Bank Pekao wzmacnia zespół. Michał Hojowski pokieruje Departamentem Rynków Finansowych

Michał Hojowski to kolejny manager z bogatym doświadczeniem wyniesionym z pracy w instytucjach finansowych, który dołącza od zespołu Banku Pekao S.A. Od 20 sierpnia 2018 r. pokieruje Departamentem Rynków Finansowych.

Nowa strategia zakłada przyspieszenie rozwoju w dziedzinie innowacyjności i automatyzacji  procesów. Dlatego Bank stawia na menedżerów, którzy dzięki doświadczeniu uzyskanemu w nowoczesnych  instytucjach finansowych będą mogli wesprzeć proces transformacji cyfrowej swoich jednostek.

- Naszą ambicją jest, zdecydowane zwiększenie liczby firm, które transakcje zarówno wymiany walut, jak i zabezpieczających ryzyka wykonują za pośrednictwem Banku Pekao S.A. Zadaniem nowego Szefa Departamentu Rynków Finansowych Pekao będzie między innymi oferowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań, pozwalających na głębszą integrację klientów z bankiem, ale równocześnie budowanie długoterminowych relacji z klientami, co jest podstawą skutecznej bankowości korporacyjnej - mówi Andrzej Kopyrski wiceprezes Zarządu nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej.

- Moim priorytetem jest tworzenie rozwiązań, które oszczędzają czas lub ułatwiają proces podejmowania decyzji. Chcę współtworzyć Bank pierwszego wyboru dla klientów korzystających z wymiany walut oraz instrumentów zabezpieczających ryzyko zmiany kursu lub stopy procentowej, bez względu na kanał kontaktu z Bankiem. Jestem przekonany, że Bank Pekao dysponuje zespołem, wiedzą i doświadczeniem, czyli niezbędnymi narzędziami, które umożliwią mi realizację tych celów – powiedział nowy dyrektor Departamentu Rynków Finansowych.

Michał Hojowski posiada ponad 18-letnie doświadczenie w bankowości.  Od samego początku kariery zawodowej związany z rynkami finansowymi. Pracował w Departamencie Rynków Finansowych w Raiffeisen Bank Polska S.A. Odpowiedzialny za zarządzanie sprzedażą produktów skarbowych skierowanych do klientów korporacyjnych, mikro przedsiębiorstw oraz klientów detalicznych. Od 2017 roku Dyrektor Departamentu Sprzedaży Rynków Finansowych oraz członek rady nadzorczej Raiffeisen Solutions. Absolwent wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ukończył również studia podyplomowe Executive MBA prowadzone przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Stockholm University.

 

 

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Do pobrania

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Karolina Maciaszek
Kierownik Biura Komunikacji Korporacyjnej

tel.: +48 727 413 379
Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741