Komunikat prasowy

08.10.2018

Otwarta Platforma Finansowania Banku Pekao – unikalne rozwiązanie finansowania dostawców

Bank Pekao S.A. udostępnił klientom unikalne narzędzie finansowania handlu – Otwartą Platformę Finansowania (OPF). Z platformy mogą korzystać zarówno firmy będące klientami banku, jak i przedsiębiorstwa nieposiadające rachunku w Pekao. OPF zapewnia kompleksową, w pełni elektroniczną obsługę procesu finansowania faktur dla wszystkich produktów opartych o wykup wierzytelności (SCF, eFinancing, faktoring, finasowanie dostawców). 

Platforma umożliwia przetwarzanie i zarządzanie fakturami zarówno od strony wystawcy, jak też odbiorcy. Z OPF będą mogły korzystać duże korporacje, średnie i małe przedsiębiorstwa, a także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.  Z kolei pracownicy Pekao dzięki wdrożonemu rozwiązaniu mają pełny i natychmiastowy dostęp do wniosków klientów, co umożliwia błyskawiczne przygotowanie spersonalizowanej oferty. Platforma pozwala zatem w istotny sposób przyspieszyć procesy obsługi wierzytelności obecnych oraz potencjalnych klientów. W ciągu roku Grupa Banku Pekao S.A. finansuje faktury o wartości ponad 26 mld zł.

Klienci oczekują od nowoczesnego banku nie tylko szerokiego wyboru produktów służących wykupowi wierzytelności. Chcą, aby ten proces był szybki i wygodny, bez papierowego obiegu dokumentów. Dla osób zarządzających fakturami w przedsiębiorstwie bardzo ważna jest też analityka danych. Dlatego nasza platforma  posiada funkcjonalność, która umożliwia klientom porównywanie kosztów finansowania faktur w zależności od momentu oraz okresu finansowania oraz inne narzędzia analityczne - powiedział Piotr Karwiński, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej Banku Pekao S.A

Unikalnym w skali Polski rozwiązaniem, które oferuje Platforma jest możliwość finasowania faktur, wystawionych nie przez klientów Banku. Wystarczy, że odbiorca faktury jest w programie i zgodzi się na włączenie swojego dostawcy do programu. Bank nie wymaga podpisania przy tym żadnej umowy, wystarczy oświadczanie dostawcy. Na chwilę obecną Bank prowadzi ponad 80 programów finansowania dostawców.

Możliwość korzystania z Otwartej Platformy Finansowania przez przedsiębiorstwa, które nie są klientami Banku, daje ogromne pole do nowej akwizycji. Pozwala nam na udzielanie finasowania dla podmiotów, które nie mają z bankiem żadnych relacji. Liczmy, że firmy zadowolone ze współpracy z Bankiem zwiążą się z nami na dłużej i skorzystają z innych produktów. Chcemy w ciągu roku podwoić liczbę otwartych programów finansowania dostawców- dodał Piotr Karwiński.

Platforma została zaprojektowana w technologii RWD i dzięki temu dostęp do niej możliwy jest na wszelkich urządzeniach elektronicznych. Rozwiązanie powstało na bazie platformy omnikanałowej, wykorzystującej wybrane moduły systemów Asseco Customer Banking Platform (Asseco CBP) oraz Asseco Advisory Banking Platform (Asseco ABP).

 

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

CO_CENTER