KOMUNIKAT PRASOWY

06.09.2021

Płatności Google Pay dla klientów firmowych Banku Pekao

Już nie tylko klienci indywidualni, ale także firmowi mogą w Banku Pekao korzystać z Google Pay – wygodnych płatności telefonem. Coraz więcej Polaków korzysta z tej metody zarówno w sklepach stacjonarnych, w internecie, jak i w aplikacjach instalowanych na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Z nowej funkcjonalności skorzystają użytkownicy kart firmowych Mastercard oraz debetowej karty Visa Business.

Płatności zbliżeniowe zyskują na popularności, rosnąc 20 razy szybciej niż inne transakcje tego typu dokonywane kartami płatniczymi. Zgodnie z tym trendem, Bank Pekao S.A. udostępnił swoim klientom firmowym, posiadającym kartę Mastercard oraz debetową kartę Visa Business, kolejną metodę płatności mobilnych – Google Pay.

– Karta staje się wirtualnym narzędziem płatniczym - nie potrzebujemy mieć przy sobie plastikowej karty, żeby zrobić zakupy lub wypłacić gotówkę. Klienci  firmowi  Banku Pekao  mają już możliwość dokonywania płatności przy użyciu Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit  Pay, a teraz udostępniliśmy kolejną nowoczesną metodę płatności mobilnych za pośrednictwem Google Pay mówi  Tomasz Nowakowski, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w Banku Pekao S.A.

Google Pay umożliwia płatności na całym świecie. Dzięki udostępnieniu funkcjonalności w Banku Pekao, użytkownicy firmowych kart debetowych i kredytowych Mastercard oraz debetowej karty Visa Business w szybki sposób zapłacą zbliżeniowo za zakupy w sklepach stacjonarnych, a także dokonają płatności za zakupy online z dowolnej przeglądarki po zalogowaniu do swojego konta Google.

Do skorzystania z Google Pay wystarczy dodać firmową kartę bezpośrednio w aplikacji Google Pay, wpisując jej dane, a następnie potwierdzić aktywację karty w Google Pay kodem weryfikacyjnym otrzymanym w wiadomości SMS.

 

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 233 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,8 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NARZĘDZIA
  Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.

Paweł Jurek
Rzecznik Prasowy

tel.: +48 571 398 741